ZDROWIE PSYCHICZNE I DIETA SYMULUJĄCA POST

ZDROWIE PSYCHICZNE I DIETA SYMULUJĄCA POST

Zdrowie psychiczne pozwala nam prawidłowo zarządzać wszystkimi naszymi naturalnymi funkcjami, takimi jak emocje, racjonalne myślenie czy komunikacja i dzięki temu wchodzić w interakcje z ludźmi wokół nas, poruszać się, wykonywać normalne czynności umysłowe i fizyczne oraz zarządzać stresem.

Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowia psychicznego i jego związku z dietą symulującą post ProLon.

Czym jest zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne to „zasób, który pomaga nam myśleć, czuć, wchodzić w relacje i funkcjonować”1

W odróżnieniu od zwierząt, złożony i fascynujący mechanizm naszego umysłu pozwala nam działać rozumnie i łączyć racjonalne myślenie z pierwotnymi instynktami. Dzięki tej równowadze możemy sprostać wielu różnym wyzwaniom i zarządzać różnymi działaniami w bardziej kompleksowy sposób. Przez większość czasu skupiamy się na tym, co robimy w danym momencie, wiemy, jakie rezultaty spowoduje nasze zachowanie, możemy również myśleć o alternatywach i innych możliwych rozwiązaniach tego samego problemu.

Dlaczego zdrowie psychiczne jest ważne?

Nasz umysł umożliwia nam codzienne funkcjonowanie oraz refleksję nad tym, co możemy zrobić, aby usprawnić nasz sposób funkcjonowania i relacje ze światem w przyszłości.

Zdrowie psychiczne to podstawa świadomego i aktywnego życia. Jeśli ludzie czują się mentalnie zdrowi, aktywni i zrelaksowani, mają kontrolę nad sobą i swoimi działaniami. Zdrowie psychiczne pozwala intensywnie przeżywać każdą chwilę, ponieważ możesz skupić się na samej chwili oraz tym, w jaki sposób wejść w interakcję z nią i otaczającym światem, bez żadnych przeszkód i utrudnień.

Największym wrogiem zdrowia psychicznego jest stres. Jeśli dopuścisz do siebie stres i złe myśli, nie będziesz mieć możliwości pełnego przeżywania tego, co cię spotyka.

Stresujące sytuacje czają się za każdym rogiem, dlatego należy wypracować kilka prostych rozwiązań, pozwalających radzić sobie z nimi w prosty i rutynowy sposób. Jakie są te rozwiązania? Czytaj dalej.

Zdrowie psychiczne: kilka wskazówek

Oto 3 proste wskazówki, jak należy postępować w codziennym życiu, aby zadbać o zdrowie psychiczne:

  1. Rób przerwy w ciągu dnia, przeplatając czas intensywnego wysiłku czasem relaksu;
  2. Śpij 7–8 godzin i wyłączaj na czas snu wszystkie urządzenia elektroniczne;
  3. Stosuj zdrową dietę. Zdrowe jedzenie pomaga utrzymać zdrowie fizyczne i psychiczne. Produkty takie jak szpinak czy orzechy zawierają dużo przeciwutleniaczy i doskonale poprawiają pamięć oraz ogólną koncentrację!

Zdrowie psychiczne i dieta symulująca post

Dzięki starannemu wyborowi i kalibracji produktów bogatych w błonnik, witaminy i przeciwutleniacze 5 dni z dietą symulującą post ProLon zapewnia ulgę od ociężałości mentalnej spowodowanej stresem i pozwala lepiej skupić się na codziennych aktywnościach oraz cieszyć się jasnością i przejrzystością umysłu. Zdrowe jedzenie ProLon wspiera zdrowie psychiczne i pomaga czuć się lżej, a także uzyskać większą energię i koncentrację.

Dowiedz się więcej na temat zalet diety symulującej post ProLon oraz tego, jak może ona poprawić stan zdrowia psychicznego dzięki zdrowym składnikom oraz diecie opartej na praktyce postu przerywanego!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

1Globalny Instytut Wellness „Czym jest zdrowie psychiczne?”, 2020, Zdrowie psychiczne — Globalny Instytut Wellness